»Poroka je nekoliko zastarel pogoj, včasih pa je težko razumeti, zakaj samske matere ne morejo imeti otrok oziroma zakaj ne smemo z umetno oploditvijo pomagati tudi njim. Verjamem, da je družba vedno kakšen korak pred zakonodajo. Sem še kar prepričan, da bomo v prihodnjih letih vse bolj liberalni. To zahteva svoj čas.«
»Vrste za umetno oploditev za samske so v moji regiji predolge.«
»Pričakujemo najprej sklep, da bomo videli, zakaj smo izpadli, zaradi česa ne izpolnjujemo pogojev.«
»Sprašujemo se, zakaj osnovne šole organizirajo tekmovanja, ki ne morejo kandidirati za Zoisovo štipendijo, in zakaj organizatorji sploh ponujajo takšna tekmovanja oziroma zakaj ne poskrbijo, da bi ustrezala zahtevanim pogojem.«
»Jana je z vsako menstrualno krvavitvijo, ki priča o odsotnosti nosečnosti, vse bolj krhka in ranljiva, krivi tudi sebe, vse bolj se ji dozdeva, da v postopku umetne oploditve nima več nadzora nad lastnim telesom, v katerem se počuti že domala tuje.«
»Ob prvem postopku sem se podala v nekaj čisto neznanega, druga dva postopka pa sta sledila zato, ker nisem prenesla občutka, da moje telo nečesa ne zmore, da nisem bila uspešna, mislila sem, da moram na vsak način doseči svoj cilj.«
»Že nekaj časa se v Švici lahko poročijo tudi istospolni pari, torej, dokler je par poročen, lahko izvedemo tudi osemenitev z darovano spermo. To pomeni, da smemo danes pomagati tudi lezbičnim parom z umetno oploditvijo.«
»Kot da bi šlo za žalovanje za svojimi otroki, ki se nikoli ne bodo rodili.«
»Zakon je del LGBT-načrta počasnega pomika proti istospolnim porokam in umetni oploditvi za istospolne pare.«
»Pogoj PCT družbo ohranja odprto.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju